Perkhidmatan Pulangan Tunai FX Luar Negara - Pengecas Wang

Sebaran HFM

Senarai Spread HFM(dahulunya HotForex) | Mengikut Jenis Akaun & Semua Instrumen

/ / Pengarang: Jabatan Editorial MoneyChat

Jika anda mengutamakan kos perdagangan, anda mungkin pernah tertanya-tanya, "Bagaimanakah sebenarnya spreadHFM(H.F. Markets)?", "Berapakah perbezaannya bergantung pada jenis akaun?", dan "Adakah akaun Zero masih yang paling murah walaupun dengan yuran yang ditambah?"

HFM(dahulunya HotForex) menggunakan sistem spread berubah-ubah, danyuran spread serta perdagangan berbeza untuk instrumen yang sama bergantung pada jenis akaun: KATANA, Cent.Zero, Pro, Premium dan Bonus Tambah Nilai.

Artikel iniHFM, berdasarkan halaman khusus produk (spesifikasi kontrak mengikut tab akaun) dimenyusun senarai spread untuk semua kategori, daripada pasangan mata wang kepada emas, indeks saham dan aset kripto, mengikut jenis akaunkos sebenar termasuk yuran, tempoh masa spread tersedia dan cara menyemaknya di MT4/MT5, sehingga Oktober 2026.

Kesimpulan | Perkara utama spreadHFM

  • Spread yang diterbitkan untuk USD/JPY adalah: akaun KATANA 0.4 pip, akaun Zero 0.4 pip, akaun Pro 1.1 pip, akaun Premium/Cent 1.8 pip dan akaun Bonus Tambah Nilai 1.9 pip(Halaman produk rasmi "Spread Sempit" - diperoleh pada 6 Oktober 2026).
  • Akaun Zero dikenakan komisen berasingan sebanyak $6 setiap lot pergi balik. Ini bersamaan dengan kira-kira 0.9 pip untuk USD/JPY, bermakna dengan komisen yang disertakan, ia mungkin lebih mahal daripada akaun Pro. Akaun KATANA menawarkan julat paling sempit tanpa komisen (deposit minimum $500).
  • Angka rasmi terdiri daripada dua sistem: "spread sempit pada halaman produk" dan "spread purata pada blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026)." Kedua-duanya adalah nilai yang diterbitkan, bukan nilai yang diukur. Cara paling boleh dipercayai untuk menyemak harga sebenar yang disebut harga adalah melalui sebut harga pada MT4/MT5.

*Artikel ini telah dicipta oleh pasukan editorial MoneyCharger selaras dengan dasar penciptaan kandungan mereka , berdasarkanHFM(setiap halaman produk dagangan, perbandingan akaun dagangan dan blog rasmi) pada 6 Oktober 2026. Memandangkan spread adalah berubah-ubah, nilai sebenar yang disebut harga akan sentiasa berubah bergantung pada keadaan pasaran. Untuk perkara penting mengenai penggunaan broker FX luar negara, sila rujuk juga maklumat yang tersedia secara umum daripada laman web rasmi maklumat yang diterbitkan oleh Agensi Perkhidmatan Kewangan , dan untuk maklumat mengenai masalah permintaan berkaitan pelaburan, sila rujuk maklumat yang diterbitkan oleh Agensi Hal Ehwal Pengguna

Ciri dan Mekanisme Spread HFM(Headline Banner)

Ciri dan Mekanisme Spread HFM

HFMSpread HFM mempunyai dua ciri utama. Pertama,spread berubah-ubah. Kedua,gabungan spread dan yuran perdagangan berbeza bergantung pada jenis akaun. Memahami dua perkara ini akan membantu anda memahami cara mentafsir nombor yang dipaparkan di laman web rasmi dan cara memilih akaun yang paling sesuai untuk anda.

Spread berubah-ubah digunakan (terdapat dua set nilai rasmi)

HFMtidak menggunakan sistem spread tetap, tetapi sebaliknya sistem spread berubah-ubah di mana spread berubah bergantung pada kecairan dan jumlah dagangan. Angka-angka yang diterbitkan di laman web rasmi adalah untuk dua sistem berikut:

  • Lajur "Sebaran Sempit" pada halaman khusus produk: Nilai ini disenaraikan untuk setiap instrumen sebagai sebahagian daripada spesifikasi kontrak untuk setiap tab akaun pada halaman seperti FX, logam berharga dan indeks saham di bawah "Produk Dagangan" (ini adalah asas untuk senarai dalam artikel ini - diambil pada 6 Oktober 2026).
  • blog rasmi "HFM"menunjukkan nilai khusus akaun dengan nota: "Jadual ini meringkaskan purata spread" (teks tersebut menyatakan dengan jelas "sehingga 21 Jun 2026").

Kedua-dua angka tersebut tidak sepadan walaupun menggunakan formula yang sama. Contohnya, kadar USD/JPY untuk akaun Zero ialah 0.4 pip pada halaman produk, tetapi purata pada blog rasmi ialah 0.1 pip. Dalam artikel ini, kami telah menyenaraikan sumber untuk membezakannya, dan kami ingin menjelaskan terlebih dahulu bahawa kedua-duanya adalah "nilai yang dikeluarkan secara umum" dan bukan nilai yang diukur oleh laman web ini atau mana-mana pihak ketiga

Spread HFMdibaca menggunakan dua angka rasmi: spread sempit pada halaman produk dan spread purata pada blog rasmi

Spread dan yuran transaksi berbeza bergantung pada jenis akaun

Terdapat enam jenis akaun HFM, dan ia diterangkan seperti berikut di halaman rasmi "Perbandingan Akaun Dagangan" (sehingga 6 Oktober 2026):

Jenis akaunsebarYuran transaksiLeveraj maksimumJumlah deposit minimum
KATANA0.3 pip ~Tiada (kecuali untuk beberapa produk)Tidak terhad$500 (lebih kurang $500.00)
Santo1.4 pip ~tiada2,000 kaliTiada tetapan
sifar0 pip dan ke atas (pasangan mata wang FX)$6 perjalanan pergi balik setiap lot (Emas ialah $10 perjalanan pergi balik setiap lot)2,000 kaliTiada tetapan
profesional0.6 pip ~tiada2,000 kali$100 (lebih kurang $81.25)
premium1.4 pip ~tiada2,000 kaliTiada tetapan
Bonus tambah nilai1.4 pip ~tiada1,000 kaliTiada tetapan
Sumber: Laman web rasmiHFM, "Perbandingan Akaun Dagangan," halaman "Akaun Sifar" (sehingga 6 Oktober 2026). "Tiada yuran dagangan" merujuk kepada yuran untuk pasangan mata wang FX, tidak termasuk beberapa produk. Leveraj mungkin diselaraskan mengikut terma dan syarat

Hanya Akaun Sifar yang dikenakan yuran perdagangan. Menurut senarai yuran di blog rasmi,pasangan mata wang Akaun Sifar berharga bersamaan $6 perjalanan pergi balik ($3 sehala), emas berharga bersamaan $10 perjalanan pergi balik, dan mata wang kripto, tenaga dan bon adalah percuma. Indeks saham (bersamaan dengan $1 perjalanan pergi balik) dan ETF (bersamaan dengan $0.10 perjalanan pergi balik) dikenakan yuran merentasi semua akaun.

Spread yang lebih rendah tidak semestinya bermaksud akaun yang lebih murah. Akaun spread sifar perlu dibandingkan berdasarkan kos sebenar mereka, yang termasuk spread ditambah yuran . Ini dijelaskan kemudian dalam bahagian " Kos Sebenar mengikut Jenis Akaun ", di mana kos dikira untuk setiap aset.

Perbezaan dalam saiz lot maksimum, tahap henti rugi dan kelayakan bonus untuk setiap jenis akaun dijelaskan dalam bahagian "Jenis Akaun " dalam " HFMReputasi dan Ulasan ," dan peraturan leveraj berdasarkan baki akaun dijelaskan dalam " HFMLeveraj ."

Senarai Spread HFM(Semua Pasangan Mata Wang dan Instrumen CFD) Sepanduk Tajuk

Senarai Spread HFM[Semua Pasangan Mata Wang dan Instrumen CFD]

Dari sini,HFMnilai-nilai dalam lajur "Sebaran Sempit" yang disenaraikan dalam tab akaun pada setiap halaman "Produk Dagangan" dijadual yang dikategorikan mengikut kategori dan jenis akaun(diperoleh pada 6 Oktober 2026; instrumen utama dalam setiap kategori dipilih). Semua nilai dalam jadual adalah dalam unit rasmi: pip untuk FX, dolar untuk emas dan mata indeks untuk indeks saham. Sila tatal secara mendatar untuk melihatnya.

Spread pada pasangan mata wang utama

Bagi pasangan mata wang utama (15 pasangan di bawah tab rasmi "Utama"),akaun Zero mempunyai margin sempit sebanyak 0.0 pip untuk EUR/USD, GBP/USD, EUR/JPYdan GBP/JPY; akaun KATANA mempunyai margin sempit sebanyak 0.4 pip untuk USD/JPY dan 0.5 pip untuk EUR/USD; akaun Pro mempunyai margin sebanyak 0.6 hingga 1.1 pip; akaun Premium Sen tanpa komisen mempunyai margin sebanyak 1.4 hingga 2.6 pip; dan akaun Bonus Tambah Nilai mempunyai margin sebanyak 1.6 hingga 4.0 pip.

JenamaKATANASantopremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
USD/JPY (Dolar AS/Yen Jepun)0.41.81.81.11.90.4
EUR/USD (Euro/Dolar)0.51.41.40.61.60.0
GBP/USD (Pound/Dolar British)0.61.61.60.62.20.0
EUR/JPY (Euro/Yen Jepun)1.32.12.10.62.60.0
GBP/JPY (Pound British/Yen Jepun)1.32.22.20.63.90.0
USD/CHF (Dolar/Franc China)0.71.51.50.62.20.0
USD/CAD (Dolar AS/Dolar Kanada)0.91.91.90.62.60.0
EUR/GBP (Euro/Paun)0.91.41.40.62.20.0
CAD/JPY (Yen Kanada)0.92.22.20.73.00.1
CHF/JPY (Franc lawan Yen Jepun)1.22.02.00.73.30.1
EUR/CAD0.92.32.30.73.00.1
EUR/CHF0.92.12.10.72.70.1
GBP/CAD1.12.62.60.74.00.1
GBP/CHF0.92.32.30.73.20.1
CAD/CHF0.61.91.90.72.40.1
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit adalah pip

"Average Spread" blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026) menyenaraikan perkara berikut untuk lima pasangan utama. Ini secara amnya sama dengan nilai pada halaman produk, tetapi terdapat perbezaan 0.1 pip untuk USD/JPY dalam akaun Zero

pasangan mata wangKATANASantopremiumprofesionalbonussifar
USD/JPY0.41.81.81.11.90.1
EUR/USD0.51.41.40.61.60.0
GBP/USD0.61.61.60.62.20.0
EUR/JPY1.32.12.10.62.60.0
GBP/JPY1.32.22.20.63.90.0
Sumber: Blog rasmiHFM"Senarai SpreadHFM[Rasmi]" (purata spread pada 21 Jun 2026, dalam pip). "Bonus" merujuk kepada akaun bonus tambah nilai

"Spread langsung" Akaun Sifar rasmi terpakai kepada lapan pasangan mata wang utama (USDJPY, EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, USDCAD, USDCHF, EURJPY, GBPJPY) dan emas. Seperti yang ditunjukkan dalam jadual, sesetengah pasangan mata wang diiklankan secara terbuka mempunyai spread 0.0 pip, manakala USD/JPY ialah 0.4 pip. Komisen berasingan sebanyak $6 setiap lot perjalanan pergi balik terpakai kepada semua pasangan mata wang

Spread pada pasangan mata wang minor

Pasangan mata wang minor seperti dolar Australia, dolar New Zealand dan mata wang pasaran baru muncul secara amnya mempunyai julat dagangan yang lebih luas daripada pasangan mata wang utama. Contohnya,pasangan dolar Australia/yen Jepun mempunyai julat dagangan 1.2 pip untuk KATANA, 1.1 pip untuk Pro dan 0.7 pip untuk Zero; pasangan dolar Australia/dolar ASmempunyai julat dagangan 0.0 pip untuk Zero dan 0.6 pip untuk Pro; dan mata wang pasaran baru muncul seperti peso Mexico dan rand Afrika Selatan mempunyai julat dagangan dalam puluhan pip. Akaun KATANA terhad kepada perdagangan 15 pasang mata wang minor.

JenamaKATANASantopremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
AUD/JPY (Dolar Australia/Yen Jepun)1.22.42.41.12.80.7
NZD/JPY (Dolar New Zealand/Yen Jepun)1.62.12.11.12.50.5
AUD/USD (Dolar Australia/Dolar AS)0.61.61.60.62.00.0
NZD/USD1.11.81.81.02.40.4
AUD/NZD1.12.92.91.14.00.5
AUD/CAD1.42.22.21.52.90.9
AUD/CHF0.62.62.61.33.20.8
EUR/AUD1.32.02.01.13.00.5
EUR/NZD0.92.72.71.24.50.7
GBP/AUD1.62.92.91.14.20.7
GBP/NZD2.54.54.51.16.00.5
NZD/CAD0.92.62.61.33.70.8
NZD/CHF0.93.03.01.33.40.7
ZAR/JPY (Rand/Yen Jepun)—3.03.01.64.31.0
SGD/JPY—3.03.01.64.41.0
USD/SGD—5.45.41.56.80.8
USD/HKD (Dolar Hong Kong)—33.833.87.532.06.2
USD/MXN (Peso Mexico)29.044.044.011.460.410.0
USD/ZAR (Rand Afrika Selatan)89.050.050.040.6119.040.0
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Spread Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit adalah pip. Akaun KATANA hanya termasuk pasangan mata wang yang disenaraikan dalam jadual rasmi ("-" menunjukkan tidak disenaraikan)

Untuk petua memilih pasangan mata wang, sila lihat juga " Pasangan Mata Wang yang Disyorkan untuk Dagangan Forex Luar Negara ."

Penyebaran logam berharga (emas dan perak)

Nilai halaman produk rasmi untuk Emas (XAUUSD) ialah$0.06 setiap auns untuk Akaun Sifar, $0.08 untuk Akaun KATANA, $0.16 untuk Akaun Pro, $0.32 untuk Akaun Premium/Sen dan $0.35 untuk Akaun Bonus Tambah Nilai(sehingga 6 Oktober 2026). Memandangkan 1 lot Emas bersamaan dengan 100 auns, harga $0.32 setiap lot bermakna kos spread sebanyak $32 setiap lot.

JenamaKATANASantopremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
XAU/USD (Emas)0.080.320.320.160.350.06
XAG/USD (Perak)0.03—0.0330.0330.0330.033
XAU/EUR0.180.380.380.380.380.38
XAG/EUR——0.0540.0540.0540.054
platinum——6.66.67.36.6
paladium——5.45.48.05.4
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit adalah seperti yang dipaparkan secara rasmi (emas adalah dalam dolar setiap auns; contohnya, 0.32 = 32 sen). "—" menunjukkan tidak disenaraikan dalam jadual rasmi

Menurut purata spread blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026), spread untuk emas: Akaun Zero 0.03, akaun KATANA 0.08, akaun Pro 0.16, akaun Premium 0.25 dan akaun Bonus 0.28. Akaun Zero dikenakan komisen pergi balik sebanyak $10 setiap lot (bersamaan dengan $0.10 setiap auns) hanya untuk emas, jadi jika ditambah komisen, ia bersamaan dengan kira-kira $0.13, yang hampir dengan tahap akaun Pro ($0.16).

Waktu dagangan emas, swap dan perbandingan broker dijelaskan dalam "Dagangan Emas dalam Forex Luar Negara." Menurut jadual rasmi, satu-satunya logam berharga yang boleh diniagakan dalam akaun sen ialah emas (XAUUSD, versi 24/7) dan emas euro (XAUEUR); perak tidak disenaraikan.

Sebaran tenaga (minyak mentah)

Minyak mentah boleh didapati dalam dua bentuk: spot (ditanda dengan .S) dan niaga hadapan.Minyak mentah spot WTI ialah $0.04 untuk akaun KATANA dan $0.06-$0.07 untuk akaun lain,manakala minyak mentah spot Brent ialah $0.07-$0.09 setong. Dagangan tenaga adalah percuma, walaupun untuk akaun Zero.

JenamaKATANApremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
Minyak Mentah WTI (Spot) (USOIL.S)0.040.060.060.070.06
Spot minyak mentah Brent (UKOIL.S)0.090.070.070.070.07
Niaga Hadapan Minyak Mentah WTI (USOIL)—0.130.130.130.13
Niaga hadapan minyak mentah Brent (UKOIL)—0.080.080.080.08
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", bahagian "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit adalah seperti yang dipaparkan secara rasmi (dolar setong)

Spread CFD mata wang kripto

CFD mata wang kripto mempunyai simbol ticker yang berbeza bergantung pada jenis akaun (Bonus Tambah Nilai Premium tidak mempunyai simbol, akaun Pro Zero mempunyai simbol yang berakhir dengan "r", dan akaun KATANA mempunyai simbol yang berakhir dengan "x"),dengan nilai yang lebih sempit diterbitkan untuk akaun Pro Zero dan KATANA. Nilai tersebut dipaparkan secara rasmi (tanpa unit) dan tidak boleh dibandingkan dengan pip FX. Dagangan tidak tersedia dalam akaun sen.

JenamaKATANApremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
BTC/USD7000.039000.015000.075000.015000.0
ETH/USD649.04850.01498.05000.01498.0
XRP/USD59.0240.082.0250.082.0
LTC/USD—28600.018000.030000.018000.0
BCH/USD—2450.0741.02498.0741.0
BNB/USD—1950.0600.02000.0600.0
SOL/USD—1000.0300.01000.0300.0
ADA/USD—200.048.0200.048.0
DOT/USD—38.011.038.011.0
LINK/USD—7500.02207.07500.02207.0
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Nilai tersebut adalah seperti yang dipaparkan secara rasmi (tiada unit yang ditunjukkan, bukan pip). Hujung kod instrumen berbeza bergantung pada akaun (akaun Pro/Zero: "r", akaun KATANA: "x")

CFD mata wang kripto boleh diniagakan pada hujung minggu, dan yuran perdagangan adalah percuma walaupun dengan akaun Zero. Walau bagaimanapun, kecairan cenderung berkurangan dan spread melebar pada hujung minggu dan pada awal pagi, jadi sila berhati-hati dengan waktu dalam sehari

Sebaran komoditi

CFD komoditi untuk gula, tembaga, kopi, koko dan kapas diterbitkan pada harga yang sama merentasi empat jenis akaun: Premium, Pro, Bonus Tambah Nilai dan Sifar . Ia tidak tersedia dalam akaun KATANA atau Cent

JenamapremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
Tembaga0.0080.0080.0080.008
Gula0.060.060.060.06
Kopi0.990.990.990.99
Koko10.010.010.010.0
Kapas0.290.290.290.29
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit dipaparkan secara rasmi

Spread CFD indeks saham

CFD indeks saham tersedia sebagai spot dan niaga hadapan.Untuk dagangan spot, S&P 500 ialah 0.4 mata untuk semua akaun, Nasdaq 100 ialah 1.2 hingga 1.5 mata, dan Nikkei 225 ialah 9.0 hingga 10.0 mata. Yuran dagangan pergi balik bersamaan $1 dikenakan untuk semua transaksi indeks saham (lihat senarai yuran di blog rasmi).

JenamaKATANApremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
Nikkei 225 (JPN225)9.010.010.010.010.0
NY Dow (USA30)1.62.92.92.92.9
Nasdaq 100 (USA100)1.51.21.21.21.2
S&P 500 (USA500.S)0.40.40.40.40.4
Jerman 40 (GER40)1.41.21.21.21.2
UK1000.91.01.01.01.0
Perancis 40 (FRA40)—1.11.11.11.1
Australia 200 (AUS200)—1.41.41.71.4
Hong Kong 50 (HK50)—6.56.5—6.5
Sepanyol 35 (SPA35)—4.94.94.94.9
Belanda 25 (NETH25)—1.01.01.01.0
Swiss 20 (SUI20)—2.92.92.92.9
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebut harga sebenar tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Indeks spot. Unit adalah seperti yang dipaparkan secara rasmi (mata indeks). Akaun KATANA hanya terhad kepada indeks tersenarai (S&P500 ialah simbol ticker USA500 dalam akaun KATANA)

Kontrak niaga hadapan (dengan simbol ticker yang berakhir dengan .F) mempunyai spread yang lebih luas daripada kontrak spot, setakat 21 Jun 2026, menurut purata spread blog rasmi: Nikkei 225 pada 11.0, NY Dow pada 6.0, Nasdaq 100 pada 3.0, S&P 500 pada 0.75, dan Deutsche 40 pada 3.2 mata

Spread pada CFD saham individu

Spread purata untuk CFD saham individu diterbitkan di blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026) danuntuk semua akaun. Walau bagaimanapun, ia berbeza-beza bergantung pada paras harga saham, dengan contoh termasuk Apple pada $0.24, Amazon pada $0.10, Tesla pada $0.28, Microsoft pada $0.28, Nvidia pada $0.35, Metadata pada $0.66, Coca-Cola pada $0.06 dan Booking Holdings pada $3.65. Yuran dagangan ditetapkan untuk setiap saham individu.

Spread CFD bon

CFD bon tersedia untuk tiga instrumen: bon Perbendaharaan AS 10 tahun, bon Perbendaharaan Jerman 10 tahun (Eurobund) dan bon Perbendaharaan UK 10 tahun (Gilt)Hampir tiada perbezaan antara akaun, antara 0.05 hingga 0.06 mata, dan yuran perdagangan adalah percuma. Leveraj maksimum ialah 50 kali ganda.

JenamapremiumprofesionalBonus tambah nilaisifar
Nota Perbendaharaan 10 Tahun AS (US10YR.F)0.060.060.060.06
Bon 10 tahun Jerman (EUBUND.F)0.050.050.050.05
Bon 10 tahun UK (UKGILT.F)0.050.050.050.05
Sumber: Laman web rasmiHFM, halaman "Produk Dagangan", lajur "Sebaran Sempit" dalam spesifikasi kontrak khusus akaun (diperoleh pada 6 Oktober 2026). Nilai sebenar yang disebut harga tertakluk kepada perubahan disebabkan oleh sifat sistem yang berubah-ubah. Unit adalah seperti yang dipaparkan secara rasmi (titik harga)

Spread ETF

Menurut jadual di blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026), ETFseperti SPY (S&P 500-linked), XLF dan XLK disenaraikan pada 1.00 merentasi semua akaun, manakala QQQ (Nasdaq 100-linked) dan IWBdisenaraikan pada 2.00. Yuran dagangan adalah bersamaan dengan $0.10 perjalanan pergi balik untuk semua akaun.

Untuk penjelasan umum tentang mekanisme CFD dan perbandingan broker, sila lihat " Panduan Dagangan CFD Forex Luar Negara "

Kos sebenar (spread + yuran dagangan) mengikut jenis akaun di HFM

Apabila memilih akaun, anda harus melihat bukan pada nombor spread itu sendiri, tetapikos sebenar "spread + komisen perdagangan". Spread pergi balik akaun Zero sebanyak $6/lot bersamaan dengan kira-kira 0.9 pip dalam USD/JPY, di mana nilai 1 pip adalah kira-kira $6.25, dan 0.6 pip dalam EUR/USD, di mana nilai 1 pip ialah $10. Menukar kos sebenar setiap lot menggunakan nilai daripada halaman produk rasmi (diperoleh pada 6 Oktober 2026), kita mendapat yang berikut:

Kos sebenar 1 lot USD/JPY mengikut jenis akaun HFM(spread + komisen perdagangan, dikira menggunakan nilai daripada halaman produk rasmi)
Jenis akaunUSD/JPY (dalam pip)Euro/Dolar (dalam pip)Emas (1 lot = 100 auns/dolar)
KATANA0.40.5$8
sifar0.4+0.9=1.30.0+0.6=0.66+10=$16
profesional1.10.6$16
premium1.81.4$32
Bonus tambah nilai1.91.6$35
Dikira oleh pasukan editorial kami. Spread adalah daripada bahagian "Spread Sempit" pada halaman produk rasmiHFM(diperoleh pada 6 Oktober 2026). Komisen adalah $6 pergi balik untuk pasangan mata wang dan $10 pergi balik untuk emas (rasmi) untuk akaun sifar sahaja. USD/JPY dikira pada kira-kira $0.94 setiap dolar. Nilai yang diterbitkan untuk akaun sen adalah sama seperti untuk akaun premium, tetapi memandangkan 1 lot = 1,000 unit mata wang, jumlah setiap lot ialah 1/100

Penukaran ini menunjukkan bahawauntuk USD/JPY, kos efektif akaun Zero (1.3 pip) adalah lebih tinggi daripada akaun Pro (1.1 pip), manakala akaun KATANA bebas komisen (0.4 pip) adalah yang terendah. Bagi pasangan mata wang yang diselesaikan dalam USD, seperti EUR/USD, akaun Zero dan akaun Pro hampir sama. Blog rasmi juga menyatakan bahawa "akaun Zero...menanggung yuran perdagangan, jadi secara keseluruhan, akaun Pro dan akaun KATANA menawarkan kos perdagangan yang lebih rendah."

Menggunakan penukaran yang sama berdasarkan purata spread daripada blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026), spread USD/JPY untuk akaun Zero ialah 0.1 + 0.9 = 1.0 pip, untuk akaun Pro ialah 1.1 pip, dan untuk akaun KATANA ialah 0.4 pip, yang menukar kedudukan akaun Zero dan Pro.mempunyai spread terendah dalam kedua-dua angka yang diterbitkan, ia didatangkan dengan syarat seperti deposit minimum $500, tiada bonus dan tahap stop-loss 0%.

Jika kos adalah keutamaan utama anda,pilih akaun KATANA (jika anda boleh mendepositkan $500 atau lebih), diikuti dengan akaun Pro (deposit minimum $100). Memandangkan yuran untuk akaun Zero menjadi agak berat apabila berdagang terutamanya USD/JPY, adalah lebih rasional untuk memilih akaun Zero apabila berdagang pasangan penyelesaian dalam denominasi dolar seperti EUR/USD atau GBP/USD.

Membuka akaun melalui Moneycha membolehkan anda menerima pulangan tunai untuk setiap dagangan, sekali gus mengurangkan lagi kos efektif anda. Untuk butiran lanjut tentang harga unit bagi setiap jenis akaun, sila lihat "Cara Menerima HFMPulangan Tunai "

Perbandingan spread HFMvs. syarikat lain (sepanduk utama)

Perbandingan spread HFMberbanding syarikat lain

Untuk perbandingan dengan syarikat lain, kami menggunakanHFMakan dibandingkan menggunakan dua akaun: Akaun Premium (jenis Standard) dan Akaun Sifar (jenis ECN). purata harian yang diukur oleh pasukan editorial kami daripada kadar masa nyata setiap syarikat (seperti yang dikaji dalam artikel "Perbandingan Spread FX Luar Negara"), dan bukannya angka yang tersedia secara umum.

Perbandingan spread akaun standard

Perniagaan/AkaunUSD/JPYEUR/USDGBP/USDAUD/USDXAU/USDPurata pasangan mata wang utama
Akaun Premium HFM 2.82.22.72.23.22.5
Akaun Standard Exness1.21.11.31.11.61.2
Akaun Standard Axi1.31.12.11.11.81.4
Akaun Standard TitanFX1.81.62.01.42.71.7
Akaun Standard BigBoss1.61.61.91.73.61.7
Akaun Standard XMTrading2.72.22.92.64.12.6
Sumber: Artikel "Perbandingan Spread FX Luar Negara" laman web ini (kadar purata harian diukur dalam pip oleh pasukan editorial MoneyCharger daripada kadar masa nyata). Nilai tersebut adalah pada masa pengukuran dan mungkin berbeza daripada kadar semasa yang ditawarkan

Dalam kategori standard,HFMmempunyai purata spread sebanyak 2.5 pip untuk pasangan mata wang utama, meletakkannya dalam kumpulan spread luas yang sama seperti XMTrading. Walaupun ia menawarkan kemudahan penggunaan tanpa komisen, tiada deposit minimum dan kelayakan bonus (akaun bonus tambah nilai), spreadnya lebih rendah berbanding broker yang pakar dalam spread rendah.

Perbandingan spread untuk Akaun Sifar (jenis ECN)

Perniagaan/AkaunUSD/JPYEUR/USDGBP/USDAUD/USDXAU/USDPurata pasangan mata wang utama
Akaun Sifar HFM 1.1(0.8+0.3)0.7(0.4+0.3)0.9(0.6+0.3)0.6(0.3+0.3)2.4(1.7+0.7)0.8
Exness Zero Go0.450.450.650.60.80.5
Akaun Spread Nano Axiory0.70.60.60.71.90.9
Akaun TitanFX Blade1.150.951.350.752.631.1
Akaun Spread BigBoss Pro0.951.051.551.253.61.2
Akaun Sifar XMTrading1.00.91.91.52.81.3
Sumber: Ibid. Angka-angka tersebut mewakili spread berkesan termasuk yuran transaksi. Angka-angka dalam kurungan adalah berdasarkan notasi yang digunakan dalam artikel laman web ini (spread terukur + yuran sehala sebanyak $3 ditukar sebagai 0.3 pip, emas sebagai 0.7 pip), yang berbeza daripada kaedah penukaran pergi balik yang digunakan dalam artikel ini (cth., USD/JPY 0.9 pip)

Antara ECN,HFMmenawarkan komisen purata sebanyak 0.8 pip untuk pasangan mata wang utama,Exnessmeletakkannya di tempat kedua selepas. Ia amat kompetitif untuk EUR/USD dan AUD/USD. Sebaliknya, komisennya untuk emas ialah 2.4 pip, yangExnessdanAxiorylebih luas daripada

Untuk data pengukuran lengkap dan kedudukan 14 syarikat, sila lihat "Perbandingan Spread Forex Luar Negara". Jika anda ingin memilih berdasarkan faktor seperti kelajuan pelaksanaan dan gelinciran, "Perbandingan Broker Forex Luar Negara dengan Kuasa Pelaksanaan Tinggi" akan membantu.

Faktor-faktor yang menyebabkan turun naik HFM(sepanduk utama)

Faktor-faktor yang menyebabkan penyebaran HFMberubah-ubah

HFM(Pasaran Kekerapan Tinggi) berubah-ubah, nilai dalam jadual tidak selalunya sama. Blog rasmi menyenaraikan empat kali spread cenderung melebar:"awal pagi," "selepas pengumuman penunjuk ekonomi penting," "semasa peristiwa politik," dan "akhir tahun/Tahun Baru dan Krismas." Di sini, kami akan meringkaskan faktor dan langkah balas untuk setiap satunya.

Pelebaran penyebaran bergantung pada waktu siang

Blog rasmi menunjukkan bahawa masa terbaik untuk spread tersebarpada awal pagi, dari 9:00 PM hingga 11:00 PM GMT (6:00 AM hingga 8:00 AM waktu Jepun). Ini kerana pasaran New York ditutup dan pasaran Tokyo belum dibuka, mengakibatkan peserta pasaran lebih sedikit. Sebaliknya, dagangan lebih aktif dari sekitar 9:00 PM hingga 1:00 AM waktu Jepun (semasa waktu penjimatan siang; satu jam kemudian semasa waktu standard) apabila pasaran London dan New York bertindih, dan spread cenderung menghampiri nilai yang ditunjukkan dalam jadual.

Tambahan pula, dengan peserta pasaran yang lebih sedikit semasa cuti akhir tahun dan Tahun Baru serta Krismas, garis panduan rasmi menunjukkan bahawa daganganantara 22:00 GMT pada 24 Disember dan 22:00 GMT pada 26 Disember (7:00 JST pada 25 Disember dan 7:00 JST pada 27 Disember) dan antara 22:00 GMT pada 31 Disember dan 22:00 GMT pada 2 Januari (7:00 JST pada 1 Januari dan 7:00 JST pada 3 Januari).

Ciri-ciri zon waktu setiap pasaran dijelaskan dalam " Waktu Dagangan untuk Forex Luar Negara ."

Kesan pengumuman penunjuk ekonomi

Sebelum dan selepas penunjuk ekonomi penting seperti statistik pekerjaan AS, IHP dan pengumuman FOMC, pesanan cenderung tertumpu pada satu arah, mengurangkan kecairan buat sementara waktu dan menyebabkan spread melebar kepada beberapa kali ganda saiz normalnya. Blog rasmiHFMkalendar ekonomi HFM. Kemerosotan harga juga mungkin berlaku semasa pengumuman penunjuk, jadi secara amnya adalah lebih baik untuk mengelakkan memasuki perdagangan sebaik sahaja sebelum atau menutup perdagangan sebaik sahaja selepas itu.

Turun naik disebabkan oleh peningkatan turun naik pasaran

Apabila pasaran menjadi tidak menentu disebabkan oleh peristiwa mendadak seperti kenyataan oleh tokoh-tokoh penting, risiko geopolitik atau perubahan dalam dasar monetari, akaun yang biasanya sempit, seperti akaun sifar, boleh melebar dengan ketara buat sementara waktu. Dalam situasi sedemikian,pengiraan untung rugi berdasarkan nilai dalam jadual menjadi tidak sah, jadi perlu mengambil langkah seperti mengurangkan saiz posisi dan menetapkan henti rugi yang lebih luas.

Jika anda perlu berdagang semasa spread luas,Akaun Pro dan Akaun KATANA, yang hanya spread sebagai kosnya, menawarkan anggaran kos yang lebih mudah berbanding Akaun Sifar, yang mempunyai komisen tetap.

Cara menyemak spread HFM(sepanduk tajuk utama)

Cara menyemak spread pada HFM

Harga yang diterbitkan hanyalah anggaran, jadianda menyemak harga masa nyata sebelum berdagang. Terdapat tiga cara untuk menyemak: paparan sebut harga dalam MT4/MT5, halaman khusus produk di laman web rasmi dan aplikasi telefon pintar.

Cara mendaftar masuk MT4/MT5

Cara paling tepat untuk menyemak adalah melalui platform dagangan anda. Dalam MT4, buka "Market Watch" di sudut kiri atas; dalam MT5, buka "Market Watch" di bawah tab "View" (kedua-duanya boleh diakses dengan menekan Ctrl+M).Klik kanan dalam senarai dan pilih "Spread" (dalam MT5, pilih "Columns" → "Spread"). Perbezaan antara BID dan ASK akan dipaparkan dalam mata. 1 mata = 0.1 pip, jadi jika ia memaparkan "17", ia bermakna 1.7 pip.

Langkah-langkah untuk memaparkan lajur spread dengan mengklik kanan pada tetingkap MT4 Market Watch

Prosedur pemasangan untuk MT4 dan MT5 dijelaskan dalam " MT4 untuk Forex Luar Negara " dan " MT5 untuk Forex Luar Negara "

Cara menyemak di laman web rasmi

Daripada menu "Pasaran" di bahagian atas laman web rasmi, anda boleh membuka kategori seperti "FX," "Logam," dan "Indeks." Di bahagian bawah halaman,jadual spesifikasi kontrak dengan pilihan untuk jenis akaun (KATANA, Sen, Premium, Pro, Bonus Tambah Nilai, Sifar) dan perdagangan utama/minor, di mana anda boleh menyemak nilai untuk setiap instrumen dalam lajur "Spread Sempit". Jadual dalam artikel ini dicipta daripada jadual ini.

Cara menyemak menggunakan aplikasi telefon pintar

Dalam aplikasi MT4/MT5, spread untuk setiap instrumen dipaparkan dalam mata dalam mod terperinci skrin "Sebut Harga". Untuk USD/JPY, 1 mata = lebih kurang $0.00, jadi "10" bermaksud 1.0 pip. Ambil perhatian bahawa mata wang kripto seperti Bitcoin mempunyai unit paparan yang berbeza (1 mata = $0.01 dalam imej contoh), jadi jangan bandingkan secara langsung dengan pip FX

Paparan spread pada skrin sebut harga MT5 untuk telefon pintar (USD/JPY ialah 1 mata, lebih kurang $0.00; BTC ialah $0.01)
Soalan Lazim tentang Spread HFM(Sepanduk Tajuk Utama)

Soalan Lazim tentang Spread HFM

Adakah Akaun Sifar HFMbenar-benar akaun sifar-spread?

Walaupun halaman produk rasmi untuk Akaun Sifar Spread (Akaun Sifar) menyatakan bahawa EUR/USD, GBP/USD, EUR/JPY dan GBP/JPY mempunyai spread sebanyak 0.0 pip, USD/JPY pula ialah 0.4 pip (blog rasmi purata 0.1 pip), jadi ia tidak selalunya sifar. Tambahan pula, terdapat komisen dagangan sebanyak $6 pergi balik setiap lot untuk pasangan mata wang ($3 sehala), dan $10 pergi balik setiap lot untuk emas, jadi kos sebenar perlu dibandingkan dengan menambah komisen kepada spread

Apakah spread untuk emas (XAU/USD) di HFM?

"Sebaran sempit" yang disenaraikan di halaman produk rasmi (diperoleh pada 6 Oktober 2026) ialah $0.06 setiap auns untuk akaun Zero, $0.08 untuk akaun KATANA, $0.16 untuk akaun Pro, $0.32 untuk akaun Premium/Sen, dan $0.35 untuk akaun Bonus Tambah Nilai. Purata yang diterbitkan di blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026) ialah $0.03 untuk Zero, $0.08 untuk KATANA, $0.16 untuk Pro, $0.25 untuk Premium, dan $0.28 untuk Bonus. Akaun Zero dikenakan komisen pergi balik sebanyak $10 setiap lot sahaja untuk Emas

Jenis akaun di HFMyang manakah mempunyai spread paling sempit?

Walaupun Akaun Sifar (0.0 pip untuk pasangan mata wang utama) menawarkan spread terendah, Akaun KATANA (0.4 pip untuk USD/JPY dan 0.5 pip untuk EUR/USD) mempunyai kos efektif terendah termasuk yuran, diikuti oleh Akaun Pro. Blog rasmi juga menyatakan bahawa "secara keseluruhan, Akaun Pro dan Akaun KATANA menawarkan kos perdagangan yang lebih rendah." Akaun KATANA mempunyai deposit minimum $500 dan tidak layak mendapat bonus

Mana yang lebih murah, akaun KATANA atau akaun Zero?

Berdasarkan nilai pada halaman produk rasmi, kos sebenar setiap lot untuk USD/JPY ialah 0.4 pip untuk akaun KATANA dan 0.4 pip + kira-kira 0.9 pip dalam yuran = kira-kira 1.3 pip untuk akaun Zero, menjadikan akaun KATANA lebih murah. Bagi EUR/USD, akaun KATANA ialah 0.5 pip dan akaun Zero ialah 0.0 pip + 0.6 pip = 0.6 pip, jadi ia hampir sama. Jika anda ingin bermula dengan jumlah yang kecil, akaun Zero tidak mempunyai deposit minimum, tetapi jika anda boleh mendepositkan $500 atau lebih, akaun KATANA adalah lebih berfaedah

Adakah spread luas untuk akaun sen dan akaun bonus tambah nilai?

Menurut halaman produk rasmi, akaun Cent mempunyai jumlah dagangan yang sama seperti akaun Premium (1.8 pip untuk USD/JPY dan 1.4 pip untuk EUR/USD), manakala akaun Bonus Tambah Nilai mempunyai kadar berikut: 1.9 pip untuk USD/JPY, 1.6 pip untuk EUR/USD, dan 3.9 pip untuk GBP/JPY, yang merupakan antara pilihan yang lebih luas untuk enam jenis akaun. Kedua-dua akaun tidak mempunyai yuran dagangan, dengan akaun Cent direka bentuk untuk amalan berskala kecil dengan 1 lot = 1,000 unit mata wang, dan akaun Bonus Tambah Nilai layak mendapat bonus deposit 20%

Bilakah spread HFMcenderung melebar?

Blog rasmi menyenaraikan masa-masa berikut sebagai tempoh apabila spread cenderung lebih sempit: awal pagi (21:00-23:00 GMT = 6:00-8:00 JST), selepas pengumuman penunjuk ekonomi penting, semasa peristiwa politik, dan semasa tempoh akhir tahun/Tahun Baru/Krismas (22:00 GMT pada 24 Disember hingga 22:00 GMT pada 26 Disember, dan 22:00 GMT pada 31 Disember hingga 22:00 GMT pada 2 Januari). Tempoh dari sekitar 21:00 JST hingga 1:00 hari berikutnya (semasa waktu penjimatan siang), apabila pasaran London dan New York bertindih, adalah masa apabila spread cenderung lebih sempit, serupa dengan nilai dalam jadual

Apakah yuran perdagangan untuk HFM?

Hanya Akaun Sifar yang dikenakan yuran perdagangan, dengan yuran bersamaan dengan $6 perjalanan pergi balik setiap lot untuk pasangan mata wang dan $10 perjalanan pergi balik setiap lot untuk emas (rasmi). Mata wang kripto, tenaga dan bon adalah percuma. Indeks saham (bersamaan dengan $1 perjalanan pergi balik) dan ETF (bersamaan dengan $0.1 perjalanan pergi balik) dikenakan yuran tanpa mengira jenis akaun dan CFD saham individu mempunyai yuran yang ditetapkan untuk setiap instrumen

Adakah spread untukHFMberubah jika saya menggunakan MoneyChat?

Tiada perubahan. Membuka akaun melalui MoneyChat menghasilkan spread, yuran dan syarat perdagangan yang sama seperti membuka akaun secara langsung melalui laman web rasmi; satu-satunya pengurangan kos sebenar ialah pulangan tunai yang ditambah untuk setiap dagangan. Anda boleh menyemak harga unit dan cara menerimanya untuk setiap jenis akaun di halaman "Cara Menerima Pulangan TunaiHFM"

Ringkasan: SpreadHFMditentukan mengikut jenis akaun, dan akaun KATANA Pro menawarkan kos sebenar yang paling menguntungkan

Kami telah menyusun spread HFM(dahulunya HotForex) mengikut jenis akaun, berdasarkan nilai yang diterbitkan di halaman produk rasmi dan blog mereka. Berikut ialah ringkasan perkara penting

  • Nilai yang diterbitkan untuk USD/JPY ialahKATANA 0.4 / ZERO 0.4 / PRO 1.1 / Premium Cent 1.8 / Bonus Tambah Nilai 1.9 pip(Halaman produk rasmi, diambil pada 6 Oktober 2026).
  • Akaun Zero mempunyai komisen sebanyak $6 perjalanan pergi balik setiap lot ($10 perjalanan pergi balik untuk emas), dankos efektif untuk USD/JPY adalah lebih kurang 1.3 pip untuk KATANA 0.4 < Pro 1.1 < Zero(purata di blog rasmi adalah lebih kurang 1.0 < Pro 1.1). Bagi pasangan penyelesaian dalam denominasi dolar seperti EUR/USD, akaun Zero dan akaun Pro hampir sama.
  • Angka rasmi datang daripada dua sumber: "spread sempit pada halaman produk" dan "purata daripada blog rasmi (sehingga 21 Jun 2026)." Memandangkan kedua-duanya adalah angka yang tersedia untuk umum, sila semak harga sebenar yang disebut dalam MT4/MT5 sebelum berdagang.
  • Menurut perbandingan laman web kami dengan syarikat lain, akaun Zero mempunyai purata 0.8 pip termasuk yuran, meletakkannya dalam kumpulan teratas akaun ECN. Akaun Premium berada dalam kumpulan akaun standard yang lebih luas

Jika kos adalah keutamaan anda, pilih akaun KATANA jika anda boleh mendepositkan $500 atau lebih; ​​jika anda mendepositkan jumlah yang lebih kecil, pilih akaun Pro; dan jika anda merancang untuk menggunakan bonus, pilih akaun Bonus Tambah Nilai. Prinsip asasHFMadalah memilih akaun yang paling sesuai dengan keperluan anda

Menggunakan Moneychat akan mengurangkan lagi kos efektif anda dengan pulangan tunai

Laman web kami, "Money Charger (Manecha),"HFMialah rakan kongsi IB rasmiMembuka akaun melalui Manecha akan memberikan anda pulangan tunai dengan setiap dagangan, membolehkan anda mendapatkan semula kos spread.

Jenis akaunBTC/USDEmas (XAU/USD)
Tambah Nilai / Premium$16.00/lot$12.00/lot
Pro/Sifar$6.40/lot$5.60/lot
KATANA$2.80/lot$2.40/lot
Santo$1.60/lot$0.12/lot

*Kadar pulangan tunai mungkin berubah-ubah. Untuk kadar setiap instrumen, termasuk pasangan mata wang FX, cara menerima pulangan tunai dan sama ada anda boleh menukar akaun sedia ada, sila lihat "Cara Menerima HFMPulangan Tunai ". Prosedur untuk membuka akaun dijelaskan dalam "Cara Membuka HFMAkaun "

Terma dan syarat adalah sama seperti laman web rasmi, dan anda akan mendapat pulangan wang tunai untuk setiap transaksi!

*Spread dalam artikel ini adalah berdasarkan nilai yang diterbitkan di laman web rasmiHFM(diperoleh pada 6 Oktober 2026; blog rasmi pada 21 Jun 2026) dan tidak diukur oleh laman web ini. Disebabkan oleh sifat spread yang berubah-ubah, nilai sebenar yang disebut harga akan sentiasa berubah bergantung pada keadaan pasaran. Dagangan FX luar negara melibatkan risiko turun naik kadar pertukaran, dan keputusan pelaburan harus dibuat atas risiko anda sendiri

Jabatan Editorial MoneyChat

Orang yang menulis artikel ini

Jabatan Editorial MoneyChat

Pasukan editorial Money Charger ialah pasukan editorial rasmi di sebalik Money Charger, yang mempunyai rekod pembayaran pulangan tunai kumulatif lebih kurang $125 juta. Kami menerbitkan maklumat berdasarkan perkongsian langsung dengan lebih 25 broker Forex luar negara.

Jika anda ingin menggunakan HFMdengan cara yang paling menjimatkan kos

Daftar dalam 1 minit!

Dapatkan pulangan tunai

Buka akaun HFM→

Dapatkan pulangan tunai secara automatik dalam 1 minit dengan menggunakan pautan rujukan

← Kembali ke panduan HFMyang lengkap